Moje ulubione suplementy dla kobiet

Mimo tego, że bardzo o to się staram, moja dieta nie zawsze jest idealna. Z pomocą przychodzą mi wtedy suplementy diety, pozwalające na szybkie uzupełnienie ewentualnych niedoborów. Poniżej opisuję kilka z nich.

Magnez z witaminą B6 – łykam go, gdy tylko dopadną mnie skurcze i drżenie powiek. Często biorę także magnez z potasem, który ma jeszcze silniejsze działanie przeciwskurczowe. Polecam magnez o dobrym wchłanianiu, na przykład w formie cytrynianu.

Tabletki na wyciszenie – preparaty ziołowe, mają delikatne działanie – wyciszają gonitwę myśli i nie powodują senności w ciągu dnia. Mam je w torebce na wypadek nieprzewidzianych okazji. W domu warto wybrać herbatkę ziołową z melisą i męczęnnicą, która skutecznie poprawia nastrój.

Suplementy z kwasami omega-3 – często łapię się na tym, że w mojej diecie brakuje ryb i oleju tłuczonego na zimno. Aby poprawić stan włosów i skóry, a także wzmocnić mózg, łykam kwasy omega-3 w kapsułce, z ryb, lub z oleju roślinnego. Ciekawym rozwiązaniem są też kwasy omega-3 z kryla, które czasem kupuję.

Multiwitamina – witaminy w takiej formie, nie należą do najlepiej przyswajalnych, dlatego staram się wybierać preparaty multiwitaminowe, w których wszystkie składniki, pochodzą z roślin. Odpowiednia ilość witamin i minerałów w organizmie, to podstawa.

Coś na stawy – intensywny trening, może prowadzić do pogorszenia stanu stawów, dlatego staram się regularnie przyjmować suplementy diety zawierające kolagen, kwas hialuronowy i glukozaminę. Na stawy wpływa pozytywnie także wapń i magnez.